KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13833038
nr 1383 3038
Folke Ricklund
(1900-1986), Sverige
Pastell, "Orrar i vinterstorm". Signerad, daterad -82. Motivet: 32x24, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 mars 2021
kl 18:19:17
8/3 16:43:08